Отливът на капитал от щатските пазари най-дълъг от 2004-та година


 Инвеститорите продължават да изтеглят своите средства от щатските пазари, в най-дългата подобна серия от 2004-та година, предупреждават от щатската инвестиционна банка Bank of America Merrill Lynch (BAML).

Загубата на доверие в администрацията на президента Тръмп, по отношение на амбициозната му данъчна реформа и притесненията свързани с дълговия таван в САЩ, са в основата на решението да се теглят средства, смятат от банката.

Според последни данни, за седмицата до миналата сряда, инвеститорите са изтеглили нови 2.6 милиарда долара от щатските акции, като технологичните компании, са пострадали най-много. От тях са били „дръпнати“ 600 милиона долара, или най-много от над година насам.

От началото на месеца, индексът S&P 500, се понижи с над 1%, като е добавил от началото на годината близо 9%. Показателя обаче, продължава да е изключително близко до най-високите си, в историята стойности.

Въпреки привидното спокойствие на пазара, притесненията на инвеститорите продължават да се повишават. Те са свързани с разтегнатите оценки на щатските компании и невъзможността на Тръмп, да достави своите предизборни обещания. В допълнение, предстои най-лошия в исторически план, за щатските индекси месец – в лицето на септември.

Миналата седмица, Тръмп освободи двама от своите бизнес съветници, което е поредния тревожен сигнал за това, как се движат планираните му реформи. В допълнение, Тръмп заплаши, че ще „затвори“ правителството, ако не бъдат посрещнати исканията му за финансиране на обещаната гранична стена на южната граница на САЩ.

Отливът на капитал от щатските пазари, се преведе в приток към японските. Те привлякоха 3.1 милиарда долара нови инвеститорски средства, или най-много от пет месеца насам. Към развиващите се пазари, инвеститорите насочиха 200 милиона долара.

Развиващите се пазари, продължават с изключителното си представяне, като от началото на годината, са донесли възвръщаемост на инвеститорите в размер на 27.1%. В същото време, европейските пазари, са донесли доходност в размер на 18.7%.

Като цяло, към световните фондови пазари, са били насочени 3.1 милиарда долара, нови инвеститорски средства, а към облигационните пазари – 5.5 милиарда долара.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Умните пари скоро ще се диверсифицират в печалби на алткойните

Разлика между предприемач и мениджър

MoneyGram CEO Plans Waves With Ripple